go top

UPCOMING MATCHES

HomeAway
Today
12:00PinnebergNiendorfer TSV
12:00TSV Buchholz 08Sasel
12:00EltersdorfJahn Forchheim
12:00TodesfeldeEichede
13:00EderberglandNeu-Isenburg
13:00Arminia HannoverHagen/Uthlede
13:00VachSpvgg Ansbach 09
13:00GinsheimBad Vilbel
13:00LohfeldenWaldgirmes
13:00DJK BambergSeligenporten
13:00Arminia HannoverHagen/Uthlede
13:00Braunschweig IIUphusen
13:00CloppenburgWolfenbuttel
13:00GifhornHannoverscher SC
13:00HeeslingerBersenbruck
13:00Spelle-VenhausOythe
13:00EmmelshausenKaiserslautern II
13:00VFB DillingenArminia Ludwigshafen
13:00SchwachhausenAumund-Vegesack
13:00LeherOSC Bremerhaven
13:00BorgfeldBremer
13:00ErndtebruckHolzwickeder SC
13:00SC VelbertDusseldorf-West
13:00Arminia HannoverHagen/Uthlede
13:00CloppenburgWolfenbuttel
13:00Jahn HiesfeldBaumberg
13:00BrunninghausenAhlen
13:00EnnepetalASC 09 Dortmund
13:00ErndtebruckHolzwickeder SC
13:00Hammer SpVgg.Westfalia Rhynern
13:00Paderborn IIGievenbeck
13:00Schalke IIEintracht Rheine
13:00SchermbeckSiegen
13:00SprockhovelFC Gutersloh
13:00TuS HalternWestfalia Herne
13:00KleveBocholt
13:00SSVg VelbertTuRU Dusseldorf
13:00Germania RatingenUnion Nettetal
13:00Germania RatingenUnion Nettetal
13:00MeerbuschHilden
13:00SW EssenHomberg
13:00BorgfeldBremer
13:00OberachernStutt. Kickers
13:00BlumenthalerBTS Neustadt
13:30Dusseldorf-WestSC Velbert
13:30FC MonheimSchonnebeck
13:30FSV DuisburgSpeldorf
13:30EddersheimFlieden
13:30SFL BremerhavenOberneuland
14:00Regensburg IIKirchanschoring
15:00SV Turkgucu AtasporHolzkirchen
15:00SchwabmunchenRain/Lech
2018-08-21
17:00EutinTodesfelde
17:00TuS KoblenzSchott Mainz
2018-08-22
17:00ReutlingenLinx
2018-08-24
16:00Spvgg Ansbach 09Eltersdorf
16:15Heider SVInter Turkspor Kiel
16:15SC Weiche-08 IIBordesholm
16:15Rain/LechSchwaben Augsburg
16:15VilzingKottern-St. Mang
16:15Wismut GeraHohenstein-Ernstthal
16:30Viktoria GriesheimGinsheim
16:30FliedenHunfelder
16:30BremerSFL Bremerhaven
17:00WismarNeustrelitz
17:00Aumund-VegesackBorgfeld
17:00GeestemundeBlumenthaler
17:00PinnebergSC Victoria Hamburg
17:00JagersburgEintracht Trier
17:30MalchowerTorgelower Greif
17:30SC Victoria HamburgPinneberg
17:30KasselLohfelden
17:30OberneulandBrinkumer
17:30NeumarktATSV
17:30FreialdenhovenDuren
17:30EngersEmmelshausen
17:30FreialdenhovenDuren
18:00StrausbergStaaken
2018-08-25
11:00DassendorfTSV Buchholz 08
11:00Werder Bremen IIIOSC Bremerhaven
11:30LichtenbergHansa Rostock II
12:00Paderborn IISchalke II
12:00FlensburgEichede
12:00TSV KroppTSV Lagerdorf
12:00Meiendorfer SVBarmbek-Uhlenhorst
12:00SeligenportenAmmerthal
12:00Einheit RudolstadtSandersdorf
12:00Askania BernburgPlauen
12:00Blau-Weiss ZorbauKrieschow
12:00FC LudwigsfelderInter Leipzig
13:00LehnerzBaunatal
13:00HolzkirchenUnterfohring
13:00Bad VilbelTurk Gucu Friedberg
13:00HadamarAlzenau
13:00WaldgirmesGiessen
13:00BTS NeustadtSchwachhausen
13:00DJK BambergSand
13:00Jahn ForchheimGebenbach
13:00AltludersdorfBrandenburger
13:00BacknangReutlingen
13:00FreibergSpielberg
13:00Ger. FriedrichstalFC Normannia Gmund
13:00RavensburgFC 08 Villingen
13:00TSV IlshofenFC Nottingen
13:00LinxBissingen
13:00PforzheimOberachern
13:00Stutt. Kickers1. Goppinger Sportverein 1895
13:00TSV IlshofenFC Nottingen
13:30KarbachMechtersheim
13:30Schott MainzIdar-Oberstein
13:30LinxBissingen
13:30TSV IlshofenFC Nottingen
13:30LinxBissingen
14:00ErlangenWurzburger FV
14:00Wurzburger Kickers IIBayern Hof
14:00NTSV Strand 08Lubeck II
14:00AbtswindAubstadt
14:00UphusenCloppenburg
14:00Hankofen-HailingSchwabmunchen
14:00KirchanschoringSV Turkgucu Ataspor
14:00SonthofenRegensburg II
14:00OytheWunstorf
14:30DiefflenVFB Dillingen
15:00Arminia LudwigshafenHertha Wiesbach
15:00NordlingenPullach
2018-08-26
08:45HEBC HamburgWandsbeker Concordia
08:45Teutonia OttensenCurslack-Neuengamme
09:00GeestemundeBlumenthaler
09:30Condor HamburgWedeler TSV
12:00FC LudwigsfelderInter Leipzig
12:00FC LudwigsfelderInter Leipzig
12:00NeumunsterVfR Neumunster
12:00RugenbergenSasel
12:00TuS RW KoblenzRochling
12:00GreifswaldZehlendorf
12:00Eintracht NortheimHeeslinger
12:00Askania BernburgPlauen
12:00EilenburgLuckenwalde
12:00Jena IIHalle
12:00Wismut GeraHohenstein-Ernstthal
12:00Blau-Weiss ZorbauKrieschow
12:00Einheit RudolstadtSandersdorf
12:00Nordhausen IIChemie Leipzig
12:00Wismut GeraHohenstein-Ernstthal
12:00GreifswaldZehlendorf
12:00StendalTB Berlin
12:00AltonaSuderelbe
12:00Niendorfer TSVTuS Osdorf
12:30Blau Weiss BerlinCFC Hertha
12:30Blau Weiss BerlinCFC Hertha
13:00VachGrossbardorf
13:00BocholtSSVg Velbert
13:00HildenFC Monheim
13:00HombergGermania Ratingen
13:00TuRU DusseldorfMeerbusch
13:00Union NettetalDusseldorf-West
13:00SC VelbertFSV Duisburg
13:00Hagen/UthledeHildesheim
13:00SpeldorfKleve
13:00Arminia HannoverGifhorn
13:00BersenbruckDelmenhorst
13:00Hannoverscher SCBraunschweig II
13:00Hannoverscher SCBraunschweig II
13:00Kaiserslautern IIHassia Bingen
13:00HastedtLeher
13:00Hagen/UthledeHildesheim
13:00WolfenbuttelSpelle-Venhaus
13:00HolzkirchenUnterfohring
13:00Eintracht RheineTuS Haltern
13:00NeckarsulmerBahlinger
13:00FC GuterslohErndtebruck
13:00Holzwickeder SCSchermbeck
13:00BreinigEuskirchen
13:00FC Viktoria 08Hennef
13:00HurthFriesdorf
13:00Wegberg-BeeckVfL Vichttal
13:00Hagen/UthledeHildesheim
13:00Hannoverscher SCBraunschweig II
13:00WolfenbuttelSpelle-Venhaus
13:00ASC 09 DortmundHammer SpVgg.
13:00Westfalia RhynernBrunninghausen
13:00GievenbeckSiegen
13:00Holzwickeder SCSchermbeck
13:00Paderborn IISchalke II
13:00AhlenSprockhovel
13:00Neu-IsenburgEddersheim
13:00BaumbergSW Essen
13:00SchonnebeckJahn Hiesfeld
13:00OytheWunstorf
13:00Frisia Risum-LindholmEutin
13:00Westfalia HerneEnnepetal
13:15FrechenMerten
13:15FrechenMerten
13:30HabenhauserVatan Bremen
13:30DeutzAlfter
13:30DeutzAlfter
13:30SiegburgerBergisch Gladbach
14:00Munich 1860 IIIsmaning
14:00PfeddersheimTuS Koblenz

Oberliga: Promotion Round - South

germany - 2016/2017

#TeamPWDLGSGAGDPtsRecent Form
1 Rochling Volklingen 211021+14 DW
2 Bissingen 210141+33 WL
3 Rot-Weiss Frankfurt 201115-41 DL
advertisement