go top

UPCOMING MATCHES

HomeAway
2019-03-19
16:00La UnionReal Murcia B
16:00Lorca FCMuleno
16:00Club Olimpico de TotanaDeportiva Minera
16:00Ciudad CiezaAguilas FC
16:00Club Olimpico de TotanaDeportiva Minera
16:00EDMF ChurraLorca Deportiva
16:00Estudiantes de MurciaCA Pulpileno
16:00Mar MenorCartagena B
16:00MinervaCAP Ciudad de Murcia
16:00UCAM Murcia BMazarron CF
16:00UD Los GarresCD Algar
16:00YeclanoHuercal-Overa
2019-03-20
16:00HortaPobla Mafumet
16:00Sant AndreuUE Sants
16:00CastelldefelsReus Deportiu B
16:00CE EuropaAsco
16:00CerdanyolaL Hospitalet
16:00MartinencFE Grama
16:00PratLlagostera Costa Brava
16:00San Cristobal CPTerrassa
16:00UE FigueresGranollers
16:00VilafrancaSantfeliuenc
2019-03-23
11:30TamaraceiteCD Marino
15:30Santa UrsulaAtletico Union Guimar
16:00IbarraPanaderia Pulido San Mateo
2019-03-24
11:00LanzaroteLas Palmas C
11:00CD BuzanadaEl Cotillo
11:00La CuadraMensajero
11:00San FernandoYaiza
11:00SD TeniscaUnion Viera
11:00Tenerife BClub Atletico Tacoronte
11:00Villa Santa BrigidaLas Zocas
16:00SantfeliuencCerdanyola
16:00TerrassaSantboia
16:00River MelillaCD Torreperogil
16:00Ciudad de LucenaCordoba B
16:00Los BarriosCD Utrera
16:00Arosa SCUD Ourense
16:00BergantinosFerrol
16:00CeltigaArenteiro
16:00Tomelloso CFVillacanas
16:00CompostelaPorrino Industrial
16:00Ourense CFRacing Club Villalbes
16:00PaiosacoBarco
16:00AlondrasCD Choco
16:00PolvorinLaracha
16:00Atletico AlbericiaRibamontan al Mar
16:00Silva SDBoiro
16:00Barreda BalompieTorina
16:00SomozasRibadumia
16:00Naval ReinosaGuarnizo
16:00Caudal DeportivoLa Madalena
16:00Rinconeda PolancoUD Samano
16:00CD ColungaReal Aviles
16:00SolaresTextil Escudo
16:00Club SieroGijon Industrial
16:00TropezonCayon
16:00CovadongaLealtad
16:00OrdiziaZamudio
16:00El San MartinLlanera
16:00PortugaleteReal Sociedad C
16:00Marino de LuancoUniversidad Oviedo
16:00SantuxuBalmaseda
16:00MosconiaCondal
16:00SestaoAlaves B
16:00PravianoTuilla
16:00San ClaudioL'Entregu
16:00Union Club CearesLlanes
16:00La NuciaSaguntino
16:00Olimpic XativaVilamarxant
16:00BezanaRevilla
16:00Rayo IbenseAtzeneta
16:00LaredoUnion Montanesa Escobedo
16:00Atl. TordesillasZamora
16:00Siete VillasVelarde
16:00BupolsaSanta Marta Tormes
16:00VimenorSantander B
16:00G. SegovianaBurgos Promesas
16:00Sporting UxamaArandina
16:00Amurrio ClubSanturtzi
16:00GuadixMancha
16:00BasconiaBermeo
16:00BinissalemMurense
16:00PasaiaSD San Pedro
16:00EsporlesSan Rafael
16:00San IgnacioSodupe
16:00FerriolenseMallorca B
16:00SD DeustoLagun Onak
16:00Aguilas FCLa Union
16:00SollerFormentera
16:00SomorrostroBeasain
16:00Cartagena BCiudad Cieza
16:00Son CladeraIbiza Islas Pitiusas
16:00Real Murcia BLorca FC
16:00Caudal DeportivoLa Madalena
16:00CD ColungaReal Aviles
16:00El San MartinLlanera
16:00CastueraExtremadura UD B
16:00AscoMartinenc
16:00AD San JuanBeti Onak
16:00FE GramaUE Figueres
16:00BurladesAlesves
16:00GranollersPrat
16:00CD ArdoiCirbonero
16:00Elche CF Ilicitano BRoda
16:00San IgnacioSodupe
16:00L HospitaletSant Andreu
16:00EzcabarteCortes
16:00EldenseJove
16:00Llagostera Costa BravaSan Cristobal CP
16:00HuartePamplona
16:00OrihuelaNovelda CF
16:00Pobla MafumetCE Europa
16:00PenaCD Cantolagua
16:00PaiportaAlzira
16:00UE SantsHorta
16:00SubizaBeti Kozkor
16:00Silla CFAcero
16:00VilafrancaCastelldefels
16:00Valle EguesTxantrea
16:00Torre LevanteCrevillente
16:00CCD AlberiteVarea
16:00Villarreal CPaterna
16:00ToledoLa Roda
16:00Atletico PintoVicalvaro
16:00CanillasSan Agustin
16:00CarabanchelSanta Ana
16:00CD MostolesTres Cantos
16:00Las RozasParla
16:00Leganes BRSD Alcala
16:00Pozuelo de AlarconAlcorcon B
16:00Rayo Vallecano BVillaverde San Andres
16:00San FernandoGetafe B
16:00Trival ValderasAlcobendas
16:00BembibreAlmazan
16:00BriviescaLa Granja
16:00CebrerenaLeonesa 2
16:00Ciudad de LucenaCordoba B
16:00Cristo AtleticoAtl. Astorga
16:00La BanezaReal Avila
16:00La VirgenNumancia B
16:00AntequeraJuventud Torremolinos
16:00CAP Ciudad de MurciaUD Los Garres
16:00CD AlhaurinoHuetor Tajar
16:00CA PulpilenoEDMF Churra
16:00Huetor VegaMartos
16:00CD AlgarClub Olimpico de Totana
16:00JaenMotril
16:00Deportiva MineraYeclano
16:00LinaresCP Almeria
16:00Huercal-OveraEstudiantes de Murcia
16:00LojaEl Palo
16:00Lorca DeportivaMar Menor
16:00RinconTorredonjimeno
16:00Mazarron CFMinerva
16:00UD San PedroAlhaurin
16:00MulenoUCAM Murcia B
16:00VelezAtarfe Industrial
16:00Atletico EspelenoCabecense
16:00Betis BXerez D.F.C.
16:00Cadiz CF BSan Roque
16:00CeutaCD Gerena
16:00Jerez CFValdelacalzada
16:00ConilLebrijana
16:00Coria C.F.Algeciras
16:00EcijaSevilla FC C
16:00Puente GenilGuadalcacin
16:00Xerez CDArcos CF
16:00LlosetenseFelanitx
16:00ManacorConstancia
16:00Pena DeportinaAlcudia
16:00Platges de CalviaPoblense
16:00Santa Catalina AtleticoMercadal
16:00AD LlerenenseDiocesano
16:00ArroyoCD Calamonte
16:00AzuagaMerida AD
16:00CacerenoCD Coria
16:00Jerez CFValdelacalzada
16:00MontijoOlivenza
16:00MoraloPueblonuevo
16:00UP PlasenciaAceuchal
16:00ValdiviaRCP Valverdeno
16:00Osasuna BMutilvera
16:00AgoncilloSD Logrones
16:00AlfaroCF Rapid
16:00ArnedoBerceo
16:00CalasancioRiver Ebro
16:00Haro DeportivoAnguiano
16:00Logrones PromesasVianes
16:00NaxaraCDFC Calzada
16:00OyonesaPradejon
16:00YagueAutol
16:00AlmudevarCalamocha
16:00Atletico MonzonSarinena
16:00BorjaTarazona
16:00BreaZaragoza B
16:00RobresBelchite 97
16:00SabinanigoCF Illueca
16:00San Lorenzo FlumenUD Casetas
16:00TamariteSan Juan Zaragoza
16:00Utebo FCLa Almunia
16:00Villanueva CFBinefar
16:00Albacete BQuintanar
16:00AlmagroMadridejos
16:00La SolanaGuadalajara
16:00MarchamaloAzuqueca
16:00Mora CFPuertollano C.F.
16:00SocuellamosVillarrubia
16:00TaranconAtl. Ibanes
16:00VillarrobledoCiudad Real
16:00CD CorellanoCD Baztan

Tercera Division: Group 5

spain - 2018/2019

#TeamPWDLGSGAGDPtsRecent Form
1 L'Hospitalet 3020465720+3764 LLWWW
2 Prat 3018844415+2962 WDWWW
3 Llagostera-Costa Brava 3119575528+2762 WWWLL
4 Horta 3015874026+1453 WWLWW
5 Sant Andreu 3014884625+2150 DWWWW
6 Terrassa 31131083728+949 LDLDL
7 Granollers 3113994031+948 DWWLD
8 Vilafranca 30146103830+848 WWLWL
9 Reus Deportiu II 31121094533+1246 DLDWW
10 Europa 30111093933+643 LLLDW
11 Cerdanyola del Valles 30101283633+342 DLWDD
12 San Cristobal 30126123844-642 WLWLW
13 Pobla Mafumet 31118123834+441 DWWWL
14 Santfeliuenc 30117124442+240 LWLLW
15 Castelldefels 3189142738-1133 WWLLW
16 Sants 3196162645-1933 DLWLL
17 Figueres 30710132639-1331 LDLLL
18 Asco 3167182250-2825 LLLLL
19 Grama 31510162347-2425 WLLDW
20 Santboia 3164211755-3822 DLWLW
21 Martinenc 30211172163-4217 DLWLD
HomeScoreAway
2019-03-16
FTGrama[2 : 1]Europa
FTPobla Mafumet[1 : 1]Sant Andreu
FTReus Deportiu II[3 : 3]Santboià
FTLlagostera-Costa Brava[3 : 0]Figueres
FTSantfeliuenc[1 : 2]Castelldefels
FTLandapos;Hospitalet[2 : 3]Vilafranca
FTGranollers[1 : 1]Martinenc
FTTerrassa[0 : 1]Prat